Lazer

Neden Yakın Gözlüğüne Ihtiyaç Duyarız?

Daha önce hiç gözlük kullanmadınız, uzağı hep kartal gibi görüyordunuz ama ne olduysa oldu ve son zamanlarda okurken, telefona bakarken, bir yorgunluk - odaklanma güçlüğü başladı.

Artık yakını net görmek için kitabınızı veya telefonunuzu biraz daha geriye çekiyor, odaklanmak için kaşlarınızı biraz daha fazla çatıyorsanız “hayatta tecrübeliler kulübü’ne” hoş geldiniz.

Presbiyopi, daha çok bilinen adıyla yakın gözlüğü ihtiyacı; gözün saydam lensinin odaklama yeteneğinin azalması nedeniyle kırklı yaşlarda ortaya çıkar ve altmışlı yaşlara kadar ilerleyerek devam eder. Daha önce hiç gözlük takmamış olanlar (emetroplar) bu durumu kırklı yaşlarda, uzak için gözlük kullananlar (miyoplar) biraz daha geç, hipermetroplar ise biraz daha erken yaşayabilir.

En basit ve hızlı çözüm yakın gözlüğü takmaktır. Gözlük numaralarınız, yakın ihtiyacınıza göre değişiklik gösterir. Yaklaşık iki yılda bir gözlük numaralarında artış normaldir ve bu durumun gözlük takıp takmamakla ilgisi yoktur. Yakın gözlüğü takmak gözlerde tembellik yapmaz.

Online
Randevu
Randevu Alın

Güncel Haberler

Diyabet Hastalarında Katarakt Daha Erken ...

Göz muayenesi ...

Detayları Okuyun
Video
Galeri
İnceleyin
Bilimsel
Yayınlar
İnceleyin
Kornea Detaylar için tıklayın Lazer Ameliyatı Detaylar için tıklayın Katarakt Detaylar için tıklayın Yakın Gözlüğü Tedavisi Detaylar için tıklayın

Dr. Sönmez ile iletişime geçin

captcha