Göz Estetiği

Göz Estetiği

Daha genç ve güzel bir görünüşiçin göz ve çevrsine uygulanan kozmetik cerrahi operasyonları şunlardır:

İlerleyen yaşla birlikte cildimizde kırışıklıklar artar, hacim ve yoğunluk kaybıyla birlikte sarkmalar ortaya çıkar.

Kırışıklıklar genellikle ilk önce gözlerin kenarlarında ince çizgiler şeklinde hissedilir. Gülüşümüzle birlikte kırışıklıklar belirginleşir ve sonrasında klasik kazayağı görünümünü alır. Benzer kırışıklıklar alın bölgesinde ve kaş arasında da oluşur. 

Cildin hacim ve yoğunluk kaybı yaşaması ise incelmesine ve gerginliğini kaybederek sarkmasına neden olur. Bu durum cilt altı bağ dokularının da zayıflamasıyla birleşince yüzün ifadesinde değişikliğe neden olacak sarkmalar ve torbalanmalar ortaya çıkar.

Yaşlanmayla birlikte en belirgin değişim gözler ve göz çevresinde hissedilir. Üst göz kapağı üzerindeki sarkmalar yorgun ve bitkin bir görünüme neden olurken, alt kapaktaki torbalanmalar ve torbaların etrafında oluşan çukurlar çehremizde hastaymışız gibi bir ifadeye neden olur.

Göz kapakları üzerindeki cildin gevşeyip sarkması, yağ torbalarrının belirginleşmesine çoğu zaman kaşlada düşüklük ve orta yüz bölgesinde hacim kaybı ve sarkmalar da eşlik eder.

Ortaya çıkan kırışıklıklar ve cilt değişiklikleri dermo-kozmetik çözümlerle (ilaç ve dolgu maddesi enjeksiyonları, PRP, lazer gibi) bir seviyeye kadar düzeltilebilir. Kaş ve Kapaklardaki sarkmaların yoğun olduğu, alt kapak torbalanmaları ile birlikte orta yüzün sarkmaya başladığı durumlarda ise kozmetik ve fonksiyonel göz estetiği ameliyatları uygulanır.

Online
Randevu
Randevu Alın

Güncel Haberler

Tod Canlı Cerrahi Video Sempozyumu

3. TOD ...

Detayları Okuyun
Video
Galeri
İnceleyin
Bilimsel
Yayınlar
İnceleyin
Kornea Detaylar için tıklayın Lazer Ameliyatı Detaylar için tıklayın Katarakt Detaylar için tıklayın Yakın Gözlüğü Tedavisi Detaylar için tıklayın

Dr. Sönmez ile iletişime geçin

captcha