Katarakt

Alt Göz Kapağı Estetiği

Alt Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti – Göz Altı Torbaları ameliyatı)

Göz küresi “orbita” ismi verilen kemik bir yuva içerisinde bulunur. Göz küresini bu kemik yapıdan ayırarak güvenli bir şekilde kalmasını ve rahat hareket etmesini ise etrafındaki bağ dokusu ve birbirinden bağımsız yağ yastıkları sağlar.

Yaşımız ilerlediğinde, kimi zaman ise sadece genetik yatkınlık nedeniyle daha erken yaşlarda bağ dokusu zayıflar ve yağ yastıkları öne ve aşağı doğru kayar. Bu durum gözümüzün altında torbalanmalara ve torbaları sınırlayan, elmacık kemiğinin hemen üzerindeki bölgede kavisli bir oluk görünümüne neden olur.

 

 

 

 

 

 

Bu bölgedeki cilt kırışıklıkları ve oluşan çukurluklar için lazer, dolgu uygulamaları ve PRP gibi derma-kozmetik yaklaşımlar ilk etapta daha genç ve dinamik bir görüntüye sahip olmanıza yardımcı olur. Medikal girişimlerin yetersiz kaldığı durumlarda alt göz kapağı ve orta yüz bölgesine yapılacak fonksiyonel ve kozmetik ameliyatlar tazelenmiş ve daha genç bir görünüme kavuşmanızı sağlayabilir.

Alt göz kapağı estetik ameliyatı “transkonjonktival” teknikle kapağın iç kısmından cilt kesisi olmadan yapılmaktadır. Ameliyatla gevşemiş bağ dokuları onarılır ve torbalanmaya neden olan yağ yastıkları yeniden şekillendirilerek sabitlenir.

“Transkonjonktival” teknik, ciltte yara izi bırakmaması ve hızlı bir iyileşme süreci sağlaması nedeniyle hastalar tarafından çok sevilmektedir. Bu teknikle yapılacak cerrahi öncesi alt kapak fonksiyonları ve konjonktiva – tars anatomisi biyomikroskopik göz muayenesi ile dikkatlice değerlendirilmelidir. Kesi yeri alt kapaK içerisinde ve göz küresinin hemen komşuluğunda olması nedeniyle mikro cerrahi teknikler kullanılması, cerrahi sonrası gelişebilecek konjonktival kemozis ve kornea ülseri gibi komplikasyonların gelişme riskini en aza indirir.

Online
Randevu
Randevu Alın

Güncel Haberler

Tekrarlayan Kornea Erozyonu Nedir?

Tekrarlayan kornea ...

Detayları Okuyun
Video
Galeri
İnceleyin
Bilimsel
Yayınlar
İnceleyin
Kornea Detaylar için tıklayın Lazer Ameliyatı Detaylar için tıklayın Katarakt Detaylar için tıklayın Yakın Gözlüğü Tedavisi Detaylar için tıklayın

Dr. Sönmez ile iletişime geçin

captcha